s

O nas

Zobacz czym jest Krakostop.


Krakostop

Krakostop to projekt, który urodził się w głowach czwórki przyjaciół połączonych Kołem Naukowym Geoturystyka i wspólną pasją do szukania nowego. Z tej mieszanki, a także udziału w gliwickim wyścigu autostopowym, na jednym ze spotkań, powstała myśl. Wizja, która rodziła się w twórczym zapale i zapełniła dotychczas pustą plamę na mapie wyścigów autostopowych w Polsce.
Udział w takim wydarzeniu to okazja do poznania wielu nowych, niesamowitych ludzi, którzy podzielają nasze zainteresowania. Każdy z nich przywoził wiele opowieści ze swoich autostopowych wojaży. Choćby podróż z kierowcą tira, wiozącym murawę na Euro 2012. Nie pozwolił on nudzić się swoim pasażerom, zafundował coś do jedzenia i zatrzymał się nad jeziorem by chwilę popływać.
Wiele osób stawia w tym wyścigu swoje pierwsze kroki, jako autostopowicze. Jest to okazja na weekend majowy przyjazny studenckim kieszeniom. Każda podróż autostopem to przygoda, trochę szalona, pełna niespodzianek, a w przypadku takiego wydarzenia ogromną wartością są poznani ludzie. Osoby biorące udział w takich projektach, później jako kierowcy, przychylniej spoglądają na tych stojących na poboczu drogi z wystawionym kciukiem.
Organizatorzy


Organizatorem Krakostopu jest Stowarzyszenie Krakowskich Studentów - Krakostop. Zrzesza ono studentów ze wszystkich Krakowskich uczelni. Stowarzyszenie działa od 2016 roku.
Pierwsza edycja była przygodą i próbą dla organizatorów. Nikt z nich wcześniej nie organizował takiego projektu. Znaleźli się jednak ludzie, którzy dostrzegli w tym pomyśle potencjał i pomogli przy jego realizacji. Nie obeszło się bez potknięć i zgrzytów, ale ostatecznie udało się zorganizować „Krakostop”, czyli Pierwszy Krakowski Wyścig Autostopowy.
Nikt nie spodziewał się, aż takiego zainteresowania projektem. Organizatorzy z niedowierzaniem spoglądali na przybywające „lajki” na fanpage’u. Dało im to motywację do jeszcze większego zaangażowania.


Śledź nas na:Parozlaczka

PAROZŁĄCZKA

Znajdź swojego towarzysza podróży

@krakostop

Social media


Kontakt


Mozesz napisać do nas również bezpośrednio na adres:

Copyright © 2019. Powered by Krakostop

Więcej