O nas

by Krakostop


Opublikowano 1 Grudnia, 2016 o 13:47Krakostop

Krakostop to projekt, który urodził się w głowach czwórki przyjaciół połączonych Kołem Naukowym Geoturystyka i wspólną pasją do szukania nowego. Z tej mieszanki, a także udziału w gliwickim wyścigu autostopowym, na jednym ze spotkań, powstała myśl. Wizja, która rodziła się w twórczym zapale i zapełniła dotychczas pustą plamę na mapie wyścigów autostopowych w Polsce.
Udział w takim wydarzeniu to okazja do poznania wielu nowych, niesamowitych ludzi, którzy podzielają nasze zainteresowania. Każdy z nich przywoził wiele opowieści ze swoich autostopowych wojaży. Choćby podróż z kierowcą tira, wiozącym murawę na Euro 2012. Nie pozwolił on nudzić się swoim pasażerom, zafundował coś do jedzenia i zatrzymał się nad jeziorem by chwilę popływać.
Wiele osób stawia w tym wyścigu swoje pierwsze kroki, jako autostopowicze. Jest to okazja na weekend majowy przyjazny studenckim kieszeniom. Każda podróż autostopem to przygoda, trochę szalona, pełna niespodzianek, a w przypadku takiego wydarzenia ogromną wartością są poznani ludzie. Osoby biorące udział w takich projektach, później jako kierowcy, przychylniej spoglądają na tych stojących na poboczu drogi z wystawionym kciukiem.Organizatorzy


Organizatorem Krakostopu jest Stowarzyszenie Krakowskich Studentów - Krakostop. Zrzesza ono studentów ze wszystkich Krakowskich uczelni. Stowarzyszenie działa od 2016 roku.
Pierwsza edycja była przygodą i próbą dla organizatorów. Nikt z nich wcześniej nie organizował takiego projektu. Znaleźli się jednak ludzie, którzy dostrzegli w tym pomyśle potencjał i pomogli przy jego realizacji. Nie obeszło się bez potknięć i zgrzytów, ale ostatecznie udało się zorganizować „Krakostop”, czyli Pierwszy Krakowski Wyścig Autostopowy.
Nikt nie spodziewał się, aż takiego zainteresowania projektem. Organizatorzy z niedowierzaniem spoglądali na przybywające „lajki” na fanpage’u. Dało im to motywację do jeszcze większego zaangażowania.

Śledź nas na:@krakostop

Wojtek Lewicki

Główny koordynator

Wojtek to mózg operacji, zawsze mający w zanadrzu plan B, C, D i tak do końca alfabetu. Jak na typowego człowieka interesu przystało, nigdy nie rozstaje się z telefonem i zegarkiem. Cechuje go ciekawośc świata, pewność siebie i wysoce pojęta elokwencja. Innymi słowy: człowiek klasyczno-awangardowy z duszą perfekcjonisty o artystycznym usposobieniu.

Agnieszka Handzlik

Organizator startu

Aga, lub jak niektórzy wolą Agusiątko, to istny blond wulkan energii, entuzjazmu i ogólnie wszystkiego ;) To właśnie ona jest strażniczką krakostopowego kalendarza, z którym nigdy się nie rozstaje. Gdy Aga wchodzi do pokoju najpierw widzisz uśmiech potem Agę :D Po prostu złota kobieta z największej (pod względem liczby mieszkańców) wsi w Polsce! ;p

Paulina Skowronek

Sponsoring

Paulina, studentka 5 roku Turystki i Rekreacji na AGH. Osoba niezwykle promienna i pomocna. Myślisz że godzisz studiowanie dzienne z pracą i jesteś mocny? Paulina potrafi połączyć 2 szkoły, 2 prace, wolontariaty, koła naukowe, i zawsze znajdzie jeszcze czas żeby się spotkać ze znajomymi! Jej doba trwa chyba 72 h.

Józefina Irek

Marketing

Józa, nasza Królowa Snapchata :) Prywatnie osoba lekko roztrzepana, z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Na co dzień zawsze uśmiechnięta, zaraża pozytywną energią, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, a z opresji wychodzi obronną ręką. Osobnik aktywny szczególnie latem, nic nie cofnie jej przed zdobywaniem szczytów górskich.

Bartek Piątkowski

Organizator mety

Bartek jest osobą bardzo otwartą i lubi poznawać nowych ludzi. Ciągle sobie stawia nowe cele i je realizuje. Na co dzień wszędzie jest go pełno i nie lubi się nudzić stąd też pasja do podróżowania.Jak na prawdziwego Polaka przystało, potrafi znaleźć każdą promocję, nawet tą najbardziej ukrytą, dzięki czemu potrafi dojechać za 1 euro do każdej stolicy w Europie.

Social media


Kontakt


Mozesz napisać do nas również bezpośrednio na adres:

Copyright © 2018. Powered by Krakostop

Więcej